Posted by marlyk On December - 13 - 2018

ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

Δ/ΝΣΗ ΔΕΥΤ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ

ΔΥΤΙΚΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΓΕ.Λ. ΑΣΣΗΡΟΥ                                                            (προς ανάρτηση στην ιστοσελίδα)

Ταχ. Διεύθυνση : Άσσηρος Λαγκαδά

Ταχ. Κωδ. : 57200

Τηλέφωνο: 23940 61956

FAX : 23940 61747

e-mail : mail@lyk-assir.thess.sch.gr

Πληροφορίες : Λυκάρτση Μαρία

ΘΕΜΑ:   Προκήρυξη τετραήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής  του  ΓΕΛ Ασσήρου στα Ιωάννινα

Το ΓΕ.Λ. Ασσήρου προτίθεται να πραγματοποιήσει τετραήμερη εκπαιδευτική επίσκεψη στα Ιωάννινα στο πλαίσιο του αναλυτικού προγράμματος σύμφωνα με την Υ.Α. 33120/ΓΔ4/28-02-2017 (άρθρο 3, παράγραφος 2) ΦΕΚ 681/τ.Β΄/06-03-2017 και προκηρύσσει διαγωνισμό για την κατάθεση κλειστών προσφορών από ενδιαφερόμενα  τουριστικά  γραφεία με ισχύουσα άδεια λειτουργίας από τον Ε.Ο.Τ.

Χαρακτηριστικά στοιχεία – Όροι εκδρομής

Προορισμός εκδρομής:  Ιωάννινα

Διάρκεια: 4 ημέρες (τρεις διανυκτερεύσεις)

Χρόνος υλοποίησης : 11 με 14 Απριλίου 2019

Αριθμός συμμετεχόντων μαθητών  : περίπου 60 παιδιά

Συνοδοί καθηγητές  :  4 (3 συνοδοί  + 1 αρχηγός)

Μεταφορικό μέσο : Λεωφορείο ( Άσσηρος – Ιωάννινα – Άσσηρος)

Διαμονή: Ξενοδοχείο 4 ή 5 αστέρων με ημιδιατροφή. Τα δωμάτια μπορεί να είναι κατά βάση δίκλινα ή τρίκλινα για τους μαθητές και μονόκλινα για τους καθηγητές.

Ασφάλεια: α) Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία και β) Ασφάλιση ιατρική και νοσοκομειακή που να καλύπτει όλα τα έξοδα σε περίπτωση ασθένειας ή ατυχήματος όλων των συμμετεχόντων στην εκδρομή μαθητών-τριών και συνοδών καθηγητών.

Όροι της εκδρομής

Στην προτεινόμενη (από το γραφείο σας) συνολική τιμή ανά μαθητή  θα περιλαμβάνονται:

• Συνοδός ? επίσημος ξεναγός του πρακτορείου καθ΄ όλη τη διάρκεια της εκδρομής.
  • Ημερήσια επίσκεψη στα Ζαγοροχώρια (Μονοδέντρι)
  • Επισκέψεις στο μαντείο της Δωδώνης, στο σπήλαιο του Περάματος, ξενάγηση στο κάστρο των Ιωαννίνων και στο νησάκι. Κατά την επιστροφή επίσκεψη στο Μέτσοβο.
  • Συνολική τελική τιμή ανά μαθητή με ΦΠΑ και ημιδιατροφή.
  • Να αναφέρεται ρητώς πως τα λεωφορεία θα είναι διαθέσιμα όλες τις ώρες της ημέρας και για όλους τους προορισμούς.
  • Ασφαλιστική και φορολογική ενημερότητα εν ισχύ μέχρι το πέρας της εκδρομής.
  • Όλες οι προσφορές θα ανοιχτούν και θα αξιολογηθούν από την αρμόδια επιτροπή του σχολείου, όπως προβλέπεται από τις κείμενες διατάξεις, λαμβάνοντας υπόψη και τη σχέση ποιότητας-τιμής.
  • Το τουριστικό πρακτορείο που θα επιλεγεί, πριν την υπογραφή της σχετικής σύμβασης, θα πρέπει να καταθέσει στο Σχολείο αποδεικτικό κράτησης δωματίων στο προτεινόμενο ξενοδοχείο για τους μαθητές και συνοδούς καθηγητές.
  • Υπεύθυνη δήλωση ότι το γραφείο αποδέχεται ποινική ρήτρα σε περίπτωση αθέτησης των υποχρεώσεων από πλευράς του με ποσό που θα καθορίσει το σχολείο.
  • Το τελικό πρόγραμμα της εκδρομής θα καταρτιστεί σε συνεργασία του πρακτορείου με τους υπεύθυνους καθηγητές και θα επικυρωθεί με ιδιωτικό συμφωνητικό.

Οι κλειστές προσφορές να κατατεθούν στη Διευθύντρια του σχολείου μέχρι την  Παρασκευή 21  Δεκεμβρίου 2018 και ώρα 11:00 πμ. Παράλληλα  κατατίθεται απαραιτήτως από το ταξιδιωτικό γραφείο και υπεύθυνη δήλωση ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Λυκάρτση Μαρία